Czym są opcje binarne?

Czym są opcje binarne?

09:01 06/07/2015

O tej dość młodej formie inwestowania pieniędzy mówi się coraz częściej w naszym kraju, a to za sprawą łatwości, z jaką możemy uzyskać zysk niewielkim nakładem wiedzy i pracy.

Ten instrument finansowy jest dostępny dla każdego i pozwala wcielić się w rolę tradera nie ruszając się z domu. Opcje binarne to nic innego, jak „dwie opcje”, gdyż do wyboru mamy to, czy aktyw wzrośnie czy spadnie.

Te zaledwie dwie opcje możliwości inwestowania naszych środków powodują coraz większą popularność tego typu spekulacji. Na czym ona dokładnie polega? 

Zwykle na podstawie dostępnych wykresów sprawdzamy, czy przykładowo stosunek dolara do jena jest wzrostowy czy spadkowy i odpowiednio wybieramy, czy ten trend się utrzyma. Są to transakcje czasowe i po upłynięciu określonego czasu transakcja zostaje automatycznie zamknięta. Od początku wiemy dokładnie ile możemy zarobić i jak długo będzie trwała operacja.

Do tego niezbędne będzie oprogramowanie, a ofert na rynku internetowym jest bardzo wiele. W przypadku większości softów będziemy mieli do wyboru opcje „call” - dla wzrostu cen aktywu  - oraz „put” - dla spadku cen aktywu. Tak więc, najprościej rzecz ujmując – opcje binarne to inwestycja pieniędzy w przewidzenie wzrostu lub spadku wartości aktywów.

Oprócz spekulowania walutowego, istnieje również możliwość przewidywania zmian cen złota, ropy naftowej czy też innych produktów przemysłowych. Jeśli uważasz, że nastąpi wzrost cen złota w ciągu najbliższego czasu, pozostaje Ci już tylko wybrać w oprogramowaniu opcję „call”, czas operacji i wysokość wkładu finansowego. Po upływie określonego czasu już wiesz, czy Twoja wizja się potwierdziła i ile na tym zarobiłeś, a można zyskać nawet do 100% własnego wkładu. Handel jest bardzo prosty, bo jego wynik może być wzrostem lub spadkiem. Oczywiście do trafnych spekulacji niezbędna jest wiedza z danego zakresu, czy to rynku walut czy innych aktywów, jest jednak wielu traderów, którzy inwestując, opierają swoje spekulacje tylko na wykresach.

 

AK