Jak zarabiać na systemie CPA? Porady.

Jak zarabiać na systemie CPA? Porady.

09:01 06/07/2015

Zarabianie bez większego wysiłku i za pomocą jedynie Internetu brzmi nieco nierealnie? Niekoniecznie, bo dzisiaj, dzięki rozwiniętej technice, jest wiele możliwości na uzyskiwanie niewielkich dochodów w Internecie, jednym z nich jest system CPA.

CPA (Cost Per Action) - zwane również PPA, czyli Pay Per Action, to system, który jest swoistym rodzajem internetowej reklamy. Polega na tym, że reklamodawca (posiadacz strony, magazynu plików) płaci internaucie za wybraną aktywność na jego stronie. A działanie jest bardzo proste, użytkownik umieszcza link do danej strony, magazynu plików na wybranych stronach, na swoim profilu na Facebooku, wówczas gdy internauci klikają w link lub przechodzą dzięki niemu do kolejnych akcji związanych z internetową ofertą, osoba wklejająca linki dostaje za to wynagrodzenie – jak podaje z forum o Zarabianiu, praca w Internecie.

Aby zarabiać, należy wybrać odpowiednią instytucję, zapisać się do programu partnerskiego i następnie umieszczać linki, banery na stronach, forach i dostawać za to pieniądze.

 

Wcale nie takie proste!

Chociaż sposób na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prosty, to tylko pozory. Bo bardzo trudno zachęcić, już wyczulonego na tego typu reklamy, internautę do kliknięcia. Trzeba się jednak trochę wysilić i tak naprawdę „przemycić” reklamę w atrakcyjnej treści. Nie wystarczy toporne wklejenie odnośnika byle gdzie. Trzeba dokładnie wybrać w sieci miejsce, w którym może poruszać się potencjalny zainteresowany reklamowanym produktem. Zarzucanie linkami w każdym miejscu tak naprawdę nie przyniesie żadnych efektów.

 

Promowanie na forach

Jednym ze sposobów umieszczania reklamowanej treści jest przekazywanie jej użytkownikom na forum. Jednak należy pamiętać, że fora często stanowią hermetyczne środowisko i bardzo surowo traktują wszelkich spamerów. Warto zainteresować się tematem danego forum, napisać jakiś konstruktywny i wartościowy komentarz i do tego dodać link jako pomoc w tym temacie. Na przykład, gdy reklamuje się konta bankowe, warto udać się na forum, na którym jest dyskutowana kwestia wyboru odpowiedniego konta i tam opisać własne doświadczenie i przekleić link do reklamowanego banku. Nie będzie to wzbudzało dużych podejrzeń użytkowników forum, a może sprawić, że ktoś się zainteresuje i kliknie na dany link.

Takie aktywności nie będą miały dużego zasięgu, a w konsekwencji nie będą generowały znacznych przychodów. Dlatego nie powinno się ograniczać do jednego sposobu wprowadzania reklamowanej treści, warto  poszerzyć nieco pole działania, dobrym rozwiązaniem może być reklamowanie treści na małej stronie.

 

Mini-website

Mini strony to witryny internetowe nakierowane na reklamy kontekstowe. Zwyczajowo tego typu strony zawierają maksymalnie osiem podstron z bardzo konkretną i przydatną dla użytkowników Internetu treścią. Nie może to być spam lub zupełnie bezużyteczna informacja.

Treść musi być też ciekawie podana, to może być rozwinięcie jakiegoś szerszego problemu.  Warto zainteresować odbiorców i utworzyć ruch na blogu.  Tego typu strony, wbrew pozorom, powinny być wysokiej jakości. Przede wszystkim dlatego, ze zbyt krótki post może zostać odebrany jako spam przez Google i po prostu wyrzucony. Kolejnym istotnym powodem jest fakt, że im większa i rzetelniejsza treść, tym większe zainteresowanie na blogu. Warto się jednak trochę wysilić.

Ale nie należy zapominać, ze strona powstała, aby umieszczać tam reklamy. Powinny się one znajdować w jak najlepszym położeniu, takim, który jest widoczny dla każdego czytelnika mini strony. Dodatkowo, temat wpisu i reklama powinny być harmonijne i zgrane. Wówczas wprowadza to wiarygodność i jednak zachęca do kliknięcia na baner czy link.

Warto zwrócić na siebie uwagę,  umieszczając linki w katalogach, pisząc precle czy też korzystając z portali społecznościach. Zyskuje się wówczas większy ruch na stronie.

 

 

Ile można zarobić?

Pieniądze są naliczane po każdym kliknięciu w reklamowany link. Niestety nie są to duże kwoty, wręcz bardzo małe. Stawki są podane w $, bo zwykle reklamodawcami są zagraniczne firmy. I tak za każde 1000 kliknięć lub pobrań można zyskać 1-50$.