Konkurencja stymulatorem rozwoju

Konkurencja stymulatorem rozwoju

09:01 06/07/2015

Chociaż Polska od ponad dekady jest pełnoprawnym członkiem struktur europejskich, to wciąż obowiązującym środkiem płatniczym jest złoty. Z powodu kryzysu finansowego, jakiego skutki są odczuwalne do dziś, nie należy się spodziewać, żeby w najbliższym czasie euro zastąpiło naszą walutę.

Ewentualna zmiana wiąże się również z sytuacją polityczną wewnątrz kraju. A rok 2015 - wyborów prezydenckich i parlamentarnych - może wiele wyjaśnić.

Być może dowiemy się o planach związanych z ewentualnym wprowadzeniem wspólnej europejskiej waluty. Rozwiązania na dziś Podróżując służbowo, turystycznie czy w poszukiwaniu pracy, wciąż trzeba wymieniać waluty. Gotówka to nadal dobre rozwiązanie, zwłaszcza kiedy wzrasta koszt usług bankowych. Coraz trudniej o darmowe konta czy bezpłatne wypłaty z zagranicznych bankomatów. Również zagraniczne transakcje obciążone są niemałymi opłatami. Dlatego od lat popularnością cieszą się kantory.

Dziś oferta tradycyjnych punktów obejmuje przede wszystkim dolary USA, euro, funty brytyjskie i szwajcarskie franki; czasem też można spotkać też kantory skupujące i sprzedające korony norweskie czy szwedzkie. Niezbyt wiele walut, ale w większości przypadków wystarczająca oferta. Stacjonarnie, czyli drożej Kantory działające na dworcach czy centrach handlowych nie dość, ze nie mają najbogatszej oferty, to choćby ze względu na koszty wynajmu i zatrudnienia nie mogą oferować atrakcyjnych cen.

Alternatywnym rozwiązaniem będzie więc nie wizyta w banku, ale kantor online. Wraz z rozwojem Internetu również na rynku handlu walut nastąpił przełom. Bez wychodzenia z domu czy biura można zlecać transakcje finansowe. Transakcje obciążone minimalną marżą. Kantory internetowe oferują nie tylko najbardziej popularne waluty. I to kolejny plus poza atrakcyjnymi cenami. Analogicznie do sklepów online, także działające w sieci kantory musiały przezwyciężyć obawy konsumentów. I dziś zakupy walut drogą internetową należy uznać za w pełni bezpieczne. Nie tylko dla podróżników, ale także dla osób spłacających kredyty w obcych walutach. Frank szwajcarski może być sporo tańszy. Warto poszukać i tu oszczędności. Oszczędności, które przez lata okażą się pokaźną kwotą.