Zyski z zakładów sportowych

Zyski z zakładów sportowych

11:16 11/08/2015

Współczesny zawodowy sport ściśle związany jest z ogromną ilością pieniędzy, które, działając jak magnes, jeszcze bardziej przyciągają nie tylko kibiców.

Zarabiają zawodnicy, trenerzy, starają się zarabiać lub chociaż zwiększyć prestiż właściciele klubów, zyski czerpią międzynarodowe i krajowe federacje i czasem też zarabiają kibice.


Wyniki na żywo

W czasach globalizacji i międzynarodowego przepływu pieniędzy, coraz większe znaczenie dla kibiców i bukmacherów mają portale internetowe z wynikami na żywo. Podczas kiedy zwyczajni fani mogą śledzić strzelców bramek, chłonąć statystyki dotyczące posiadania piłki czy liczyć liczbę sytuacji podbramkowych, to inna grupa stara się wykorzystywać wyniki na żywo do zarobku. Popularność aplikacji wynika w dużej mierze z faktu, iż obok możliwości śledzenia boiskowych wydarzeń, internauta może też zerkać na kursy bukmacherskie. Rodzi to pokusę zarabiania pieniędzy oraz jest kolejnym szczeblem rywalizacji sportowej w meczu bukmacher kontra kibic. 


Jak zarabiać?

Przejrzyste warunki umów z bukmacherami oraz wyeliminowanie losowości (jaka dominuje w loteriach) sprawia, że spora grupa osób stara się zarabiać na zakładach sportowych. Analizując składy, wyniki poprzednich spotkań czy wahania kursów dotyczących tego samego spotkania, łatwiej będzie wytypować faworyta. Oczywiście wielu kibiców typuje tylko zwycięstwa czy awanse ulubionych drużyn – trudno o obiektywne spojrzenie, ale satysfakcja z wygranej znacznie wzrasta. 

Kolejnym sposobem pozwalającym nie tyle na zarobek, ile na wyeliminowanie strat, są bonusy dla nowych graczy. Bukmacherzy starają się przyciągnąć nowych klientów, oferując pierwsze typy za darmo. Kusząca oferta, ale też wiążąca się z ograniczeniami, o jakich warto poczytać w regulaminie.


Surebety

Duża liczba firm bukmacherskich sprawia, że typy na niektóre wydarzenia sportowe mocno się od siebie różnią. Zdarza się, że bez względu na wynik, obstawiając kursy u dwóch bukmacherów, ma się pewność wygranej. Surebet (z ang. „pewny zakład”) nie gwarantuje dużych zysków i gracz obstawiający w taki sposób musi mieć aktywne konta u jak największej liczbie firm bukmacherskich