Kalkulator OC AC - wybierz najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie!

Kalkulator OC AC - wybierz najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie!

12:42 23/03/2016

Ubezpieczenie samochodu jest kwestią nie tylko obowiązkową, ale też związana z bezpieczeństwem poruszania się po drodze. W razie wypadku czy kolizji OC jest obowiązkowe, natomiast AC można wykupić dobrowolnie.

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, natomiast AC można wykupić dobrowolnie. Sprawdź kalkulator OC AC, aby wybrać najlepszą dla siebie opcję.


Kiedy opłaca się wykupić dodatkową polisę ubezpieczeniową?

Ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialność cywilna, to jedyny w Polsce rodzaj ubezpieczenia komunikacyjnego, które jest obowiązkowe i wymagane dla każdego zarejestrowanego pojazdu. Jest ono ważne również poza granicami naszego kraju, prawie w całej Europie poza krajami wschodnimi. Z tej polisy pokryte są wszelkie szkody mieszące się w granicy do 1 000 000 euro w przypadku uszkodzenia majątku oraz do 5 000 000 euro w przypadku uszczerbku na zdrowiu poszkodowanych. Ta polisa zabezpiecza zarówno interes poszkodowanych, jak i sprawców, którzy nie muszą rekompensować szkód z własnej kieszeni. Brak aktualnej polisy jest ścigany przez wiele instytucji i dotkliwie karany, więc warto pamiętać o regularnym odnawianiu ubezpieczenia.

Towarzystwa ubezpieczeniowe jako dodatkowy składnik OC oferują ekstra płatną ochronę utraty zniżek. Pozwala to zachować wszystkie swoje przywileje związane z bezszkodową jazdą, nawet w chwili spowodowania zdarzenia drogowego. Nie będzie to zdarzenie również uwzględniane przy wznowieniu OC.

 
Kalkulator OC AC pomoże obliczyć składkę ubezpieczania

Ubezpieczenie AC, czyli auto casco, to opcjonalnie wybierana polisa działająca w momencie zniszczenia pojazdu w wypadku oraz w wyniku zdarzeń losowych, takich jak pożar, kradzież, powódź czy gradobicie. Ta polisa ma ochronić pojazd w każdym momencie, niezależnie od okoliczności. Warto zastanowić się nad wykupieniem tego ubezpieczenia w przypadku samochodu nowego lub posiadającego dużą wartość rynkową. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują AC w różnej cenie oraz o różnym zakresie ochrony mienia. Często można wybrać ochronę od ryzyk nazwanych lub All Risk – zabezpieczającą przed wszelkimi zdarzeniami losowymi.

Istotnym parametrem w przypadku AC jest wybór opcji, czy ma ono obejmować nowe, oryginalne części czy również zamienniki. Oznacza to, że w przypadku likwidacji szkody ubezpieczyciel oszacuje wartość części użytych do naprawy oraz ich stopień zużycia. W polisie AC pojawia się też tak zwany udział własny, oznaczony procentowo bądź kwotowo. To wartość, jaką musi pokryć właściciel auta ze swojej kieszeni. W przypadku problemu z decyzją, jakie ubezpieczenie wybrać, warto poszukać kalkulator OC AC, który pomoże wyliczyć składkę lub wejść na stronę https://www.lu.pl i sprawdzić dostępne opcje ubezpieczania.