Kantory internetowe w jednym miejscu

Kantory internetowe w jednym miejscu

11:31 10/11/2016

W związku z szybkim rozwojem kantorów internetowych w krótkim czasie pojawiły się różnego rodzaju serwisy, które publikują informacje na temat wymiany walut w sieci. Dotyczy to zarówno blogów, jak i porównywarek e-kantorów.

Dzięki nim można w szybki i prosty sposób dowiedzieć się, który portal najlepiej odpowiada naszym indywidualnym potrzebom i posiada najkorzystniejsze kursy na rynku.

Porównywarki kantorów internetowych, takie jak StrefaWalut.pl, udostępniają nie tylko przydatny kalkulator, który dobiera najkorzystniejsze oferty z uwagi na wysokość wymienianej kwoty, konkretną walutę oraz bank, w którym użytkownik posiada swoje konto walutowe. Publikowane są tam również analizy rynku oraz informacje o innych usługach walutowych, takich jak przelewy międzynarodowe. To kompleksowe źródło informacji o wymianie walut zarówno w sieci, jak i w kantorach stacjonarnych, ponieważ wspomniany portal gromadzi informacje na temat tradycyjnych placówek i prezentuje je w formie przejrzystych wizytówek.

 

Jak znaleźć najtańszy kantor internetowy?

Znalezienie e-kantoru z najkorzystniejszą dla nas ofertą jest bardzo proste. Przykładowo, na stronie głównej serwisu StrefaWalut.pl prezentowana jest tabela z kursami. W odpowiednie pola wystarczy wpisać informacje dotyczące naszej potencjalnej transakcji. Wybieramy wysokość wymienianej kwoty, walutę, którą chcemy zakupić, oraz nazwę naszego banku. Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość przeglądania zarówno kantorów internetowych, jak i portali wymiany społecznościowej. Po zaakceptowaniu hipotetycznej transakcji portal błyskawicznie wygeneruje dla nas tabelę, która zawiera różnego rodzaju informacje istotne z punktu widzenia klienta. Dzięki temu zapoznamy się z wysokością kwoty, jaką przyjdzie nam zapłacić za transakcję (wyrażoną w PLN), kurs kupna, kurs sprzedaży oraz spread walutowy dla każdego kantoru internetowego, który będzie w stanie sfinalizować wybrane zlecenie. Ponadto niektóre porównywarki prezentują również informacje na temat dostępnych promocji i uwzględniają je w generowanych danych.

 

Skąd porównywarki biorą informacje na temat wysokości kursów walutowych?

Tego typu serwisy gromadzą najbardziej istotne dane na bieżąco, bezpośrednio ze stron e-kantorów. Co więcej, znajdziemy tam również informacje o czasie publikacji poszczególnych kursów. Aby prezentowane notowania odpowiadały realnej sytuacji i jak najlepiej odzwierciedlały ich wzajemną relacje, zbierane są równocześnie ze wszystkich zgromadzonych przez porównywarkę serwisów.

Należy również pamiętać, że wysokość kursów na wielu portalach zależna jest od tego, jak dużą kwotę pieniędzy zamierzamy poddać procesom wymiany. Co prawda większość serwisów stosuje kursy stałe, niezależne od tego wskaźnika, jednak poszczególne portale wykorzystują progi wymiany. Tego typu informacje są oczywiście gromadzone przez porównywarki kantorów internetowych i uwzględniane w generowanej tabeli.

W przypadku portali wymiany społecznościowej pod uwagę brana jest najkorzystniejsza aktualnie oferta jednego z użytkowników. To ona stanowi punkt odniesienia dla pozostałych portali i wyświetlana jest jako kurs obowiązujący na konkretnym portalu.

 

Dlaczego porównywarki?

Kantory internetowe posiadają korzystniejsze kursy niż te, które obowiązują w bankach i kantorach stacjonarnych. Wynika to z faktu, że stawki są cyklicznie aktualizowane w oparciu o wskaźniki na rynku Forex, a koszt utrzymania serwisów jest stosunkowo niski. Dzięki temu, portale mogą posługiwać się atrakcyjnymi spreadami walutowymi, działając na korzyść klienta. Nie bez znaczenia jest tutaj również znacząca konkurencja w branży kantorów internetowych, która motywuje poszczególne firmy do oferowania coraz lepszych stawek. Z uwagi na to, korzystanie z porównywarek kantorów internetowych pozwala na zmaksymalizowanie oszczędności wynikających z wymiany waluty oraz wybranie najlepszego serwisu z uwagi na nasze indywidualne potrzeby.

 

Autor: Maurycy Krokos z porównywarki kantorów internetowych StrefaWalut