Gdzie kupić dolary po kursie średnim?

Gdzie kupić dolary po kursie średnim?

12:34 28/11/2016

Tradycyjnie, w poszukiwaniu najtańszych ofert waluty sięgamy do internetowej sieci. To tu można wymienić dolary przy stosunkowo najniższym spreadzie. Jak kupić dewizy jeszcze taniej i pominąć dodatkowe koszty? Nowe rozwiązanie proponuje RKantor.

Jak niskie mogą być spready?

Wymiana walut online to sposób na obniżenie kosztów związanych z obsługą kantoru do niezbędnego minimum. Dzięki niemu możemy cieszyć się tanimi dewizami. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu niskie spready oznaczały różnicę pomiędzy ceną sprzedaży a ceną zakupu walut na poziomie kilkudziesięciu groszy. Teraz różnice te zmniejszyły się, by w najtańszych kantorach osiągnąć poziom mniej niż 5 groszy na jednostce. Ostatnio na rynek weszła jeszcze bardziej wyjątkowa oferta – wymiana walut bez spreadu.

 

Kupno walut po kursie średnim – jak to zrobić?

Takie możliwości nie są stałą i powszechną ofertą, np. RKantor proponuje ją klientom, którym przypisywane są punkty. Punkty można stosunkowo łatwo nabyć. Pierwsze 1000 otrzymuje się z chwilą rejestracji, kolejne 500 uzyskuje się za polecenie znajomego, a w trakcie współpracy punkty narastają o 1 przy każdej wymianie jednostki waluty.

Posiadane punkty (np. 1500 punktów łącznie za rejestrację i za polecenie) można wykorzystać na zakup dewiz po kursie średnim (w naszym przykładzie 1500 jednostek, np. dolarów).

Za ile kupimy dolary w Rkantorze? Przykładowo, gdy kurs dolara wynosi 4,1282 zł przy sprzedaży, a 4,1482 zł przy zakupie, to posiadając punkty, możemy go nabyć za 4,1382 zł.

Aktualny kurs walut, łącznie z kursem NBP, można sprawdzić na stronie internetowej kantoru https://www.rkantor.com/kursy-walut/. Oprócz waluty amerykańskiej, w Rkantorze wymienimy też złotówki, euro, franki szwajcarskie i funty brytyjskie.

 

Wymiana walut bez wychodzenia z domu

Rkantor wprowadził nowy sposób obsługi klienta. Nadal oczywiście można wymieniać waluty w internecie z wykorzystaniem do tego celu konta walutowego. Przelewy do 14 popularnych banków w Polsce (m.in. Lion's Bank, Millenium, Alior, BZ WBK, ING, PKO BP, Reiffeisen Polbank, Bank Pekao, Idea Bank, BNP PARIBAS) kantor wykonuje za darmo.

Jeśli jednak ktoś nie posiada rachunku dewizowego, może skorzystać z jednej z 2 propozycji kantoru i:

  • odebrać walutę w wybranej placówce Reiffeisen Polbanku (bez ponoszenia dodatkowych opłat),

  • wypłacić walutę w bankomacie Euromatu.

Wymiana dolarów po kursie średnim, a jednocześnie dostępność darmowych opcji odebrania waluty to oferta, którą trudno będzie przebić.