Jak zaoszczędzić na wymianie walut online?

Jak zaoszczędzić na wymianie walut online?

15:25 23/01/2017

Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, z naszego kraju do pracy w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji czy innych państw członkowskich wyjechało kilka milionów osób.

Jedni pracują poza granicami naszego kraju dorywczo, inny osiedlili się tam na stałe i do Polski przyjeżdżają tylko na wakacje. Niekiedy na wyjazd decydują się całe rodziny, niekiedy tylko jeden bądź kilku członków. W tym ostatnim przypadku część zarobionych na emigracji pieniędzy trafia do Polski.Należy je wymienić na złotówki, gdyż za funty czy euro nic raczej w Polsce nie kupimy. I właśnie przy wymianie waluty możemy trochę zaoszczędzić. Wszystko dzięki sieci internetowej, w której od jakiegoś już czasu funkcjonują kantory online (czytaj więcej: www.kantorywalut.pl - kantory walut online).

Gdy porównamy kursy walut w kantorach stacjonarnych, bankach czy kantorach w internecie, z całą pewnością zauważymy, że w tych ostatnich są one najbardziej korzystne. Dlatego też gdy zamieniamy obcą walutę na złotówki, otrzymamy najwięcej pieniędzy, a gdy chcemy kupić euro, dolary czy funty, wydamy na nie najmniej. Jak duża jest to różnica? Przeanalizujmy to na prostym przykładzie. Powiedzmy, że rodzina pracująca w Wielkiej Brytanii przyjeżdża do Polski na urlop. Przywozi ze sobą 2 000 funtów, które zamierza wymienić na złotówki. Jeżeli w dniu, w którym powstawał niniejszy tekst, chcieliby sprzedać funty w banku PKO BP, za każdego funta dostaliby 5.0381 zł. A więc za 2 000 uzyskali by 10 076.2 zł. Ale gdyby zamiast chodzić do banku usiedli wygodnie przed komputerem i wymienili swoje funty w kantorze Cinkciarz.pl, mogliby to zrobić po kursie 5.1485 zł. W sumie zaoszczędziliby 10 297 zł. Jest to o ponad 220 zł więcej niż w banku. Nie wspominamy tu o kosztach związanych z dojazdem do banku czy straconym czasie. Jeżeli więc wymieniamy waluty - zwłaszcza jeśli robimy to często - powinniśmy zastanowić się, czy nie warto byłoby otworzyć konta w jednym z kantorów działających w sieci i zaoszczędzić w ten sposób trochę pieniędzy.