Korzystasz z usług w Polsce? Sprawdź, gdzie najtaniej opłacisz rachunki z UK!

Korzystasz z usług w Polsce? Sprawdź, gdzie najtaniej opłacisz rachunki z UK!

17:42 23/01/2018

Jeśli mieszkasz w Wielkiej Brytanii i zastanawiasz się, w jaki sposób opłacić rachunki w Polsce, skorzystaj z usług jednej z firm pośredniczących w międzynarodowych przelewach. Poznaj najkorzystniejsze oferty, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze, płacąc za prąd, telewizję czy telefon.

Easysend

Zlecenie transakcji w Easysend trwa tylko kilka minut, a całą procedurę wyróżnia prostota i przejrzystość. Powierzone środki zasilają wskazane konto nawet po 10 minutach, a najpóźniej następnego dnia roboczego. Pierwszy przelew typu FAST jest darmowy, podobnie jak każdy co dziesiąty przekaz. Standardowa opłata za pozostałe transakcje to 2 funty. Jeżeli zależy nam na ekspresowej realizacji przelewu, można skorzystać z opcji SuperFAST w okazyjnej cenie 5 funtów. Co więcej, Easysend udostępnia swoim klientom atrakcyjny przelicznik walut, bardziej opłacalny niż te oferowane przez banki. Jeśli zlecisz przelew z UK do Polski i prześlesz 100 funtów, na konto odbiorcy wpłynie 466 zł. Niskie opłaty za międzynarodowe przekazy i zachęcający kurs wymiany, podobnie jak krótki czas realizacji i wygodny system transakcyjny, pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeśli chcesz zapłacić za rachunek w Polsce albo uregulować ratę, operację zlecisz przez internet albo telefonicznie, co wydaje się szczególnie wygodne wobec konieczności dokonywania regularnych opłat.

 

Transfer24

Firma oferuje pierwszy przelew zagraniczny za darmo. Za kolejne przekazy do wysokości 50 funtów należy zapłacić 0,59 £. Powyżej tej kwoty od każdej operacji Transfer24 pobiera 1,3% wartości przelewu, co oznacza, że opłata manipulacyjna za przelanie 100 funtów wynosi 1,30 £. Wspomniany koszt wykonania operacji jest widoczny w podsumowaniu. Po jego zaakceptowaniu dolicza się go do kwoty pobieranej z konta klienta.  Firma gwarantuje, że każdy przelew wysłany z UK do Polski trafi na rachunek odbiorcy tego samego dnia lub w kolejnym dniu roboczym. Przelicznik walutowy jest korzystniejszy niż w tradycyjnym banku. Jeżeli kwota przekazu to 100 funtów, odbiorca dostanie 460 zł.

 

TransferWise

Jeśli chcesz opłacić rachunki za usługi w Polsce, zlecenie przekazu pieniężnego w TransferWise kosztuje 1,34 £. Dotrze on na wskazane konto w ciągu jednego dnia roboczego. Firma nie pobiera żadnych ukrytych opłat i oferuje rzeczywisty, czyli uśredniony kurs wymiany walut. Banki zwykle same ustalają własne kursy wymiany walut, dlatego za przewalutowanie trzeba zapłacić o wiele więcej. Jeśli prześlemy 100 funtów za pośrednictwem wspomnianego pozabankowego operatora, na wskazany rachunek trafi 465 złotych.

 

Sami Swoi

Korzystny przelicznik wymiany walut gwarantuje nam oszczędność, dlatego zlecanie przekazów z UK do Polski renomowanemu operatorowi okazuje się zyskownym rozwiązaniem. W firmie Sami Swoi klient otrzymuje gwarancję, że przesyłając 100 funtów, rachunek w kraju zasili 464.43 zł. Opłata za przelew standardowy to 2.99 £, a czas dostawy – 2 dni robocze. Za przelew ekspresowy (1 dzień roboczy) należy zapłacić 4,99 £. Szybszy transfer na konto złotówkowe (10 minut) wiąże się z kosztem 7,90 £.

Dzięki usługom pozabankowych operatorów transakcji zlecanie przelewów z UK do Polski staje się szybkie i tanie. Bez straty czasu i dodatkowych kosztów można uiszczać opłaty za usługi wykupione w rodzimym kraju. Najkorzystniejszą ofertę przygotował Easysend, udostępniający klientom darmowe przekazy i atrakcyjny kurs wymiany walut. Co więcej, firma gwarantuje szybki czas realizacji przelewu oraz bezpieczeństwo powierzonych środków.