Przelew z Irlandii do Polski - jak najszybciej przelać pieniądze?

Przelew z Irlandii do Polski - jak najszybciej przelać pieniądze?

18:53 24/05/2018

Międzynarodowe przekazy pieniężne z Irlandii do Polski różnią się od siebie nie tylko ceną za zlecenie obsługi, ale też czasem realizacji. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, dowiedz się, w jaki sposób najszybciej prześlesz pieniądze na rachunek w kraju.

Przelew bankowy

Przelewy typu SEPA gwarantują bezpieczne wysyłanie środków na dowolne konto. Tego rodzaju operacje wykonamy w każdym banku, także przez internet. Wskazana suma zasila rachunek odbiorcy maksymalnie po trzech dniach od chwili nadania. Kwota przelewu księguje się najczęściej w ciągu dwóch dni. Przekazy SEPA nie kosztują zbyt wiele, ale dodatkowo zapłacimy za przewalutowanie po kursie udostępnionym przez konkretny bank. Droższą opcją okazuje się zlecenie przelewu typu SWIFT. Czas jego realizacji trwa do 3 dni roboczych. Przekaz SWIFT nadamy w dowolnej walucie, ale musimy wówczas liczyć się z kosztami takimi jak prowizja irlandzkiego banku czy spread.

 

Usługi kantorów internetowych

Szybszą metodą zlecania przelewów z Irlandii do Polski jest korzystanie z usług kantorów internetowych. Czas trwania transakcji to zazwyczaj jeden dzień roboczy. Ekspresowa wydaje się natomiast sama obsługa serwisów. W łatwy i wygodny sposób możemy przesłać wybraną sumę w euro. Przewalutowana po rynkowym kursie trafi ona do polskiego odbiorcy. Po uzupełnieniu rubryk z danymi, wpisaniu szczegółów transakcji i zaakceptowaniu regulaminu środki zasilają wskazane konto. Jedyną wadą internetowych kantorów wydaje się wysoka prowizja za obsługę operacji. 

 

Firma pośrednicząca w przelewach

Najszybszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem, jeśli chcemy przesłać pieniądze do kraju, okazuje się zlecanie przelewów z Irlandii do Polski firmom pośredniczącym. Prosty w obsłudze serwis transakcyjny, rentowne przeliczniki walut, nowoczesne certyfikaty bezpieczeństwa, atrakcyjne promocje i niskie opłaty – to wszystko zachęca do wypróbowania oferty pozabankowych operatorów przekazów. Pieniądze przelejemy błyskawicznie przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu i stania w długich kolejkach. Za obsługę transakcji zapłacimy niedużo, a niektóre przekazy wykonamy zupełnie za darmo. Przykładowo, warto przyjrzeć się usługom firmy Easy Send. Pośrednik udostępnia szybkie i niedrogie przelewy FAST z bezpłatnym pierwszym i co dziesiątym przekazem. Czas realizacji to jeden dzień roboczy. Jeśli jednak zależy nam na czasie, świetnym sposobem na ekspresowe przesłanie pieniędzy z Irlandii do Polski będzie zlecenie przelewu SuperFAST. Zaksięguje się on na rachunku odbiorcy nawet w 10 minut. Podobnie błyskawiczny okazuje się przelew z opcją odbioru na poczcie – czas jego realizacji wynosi 10 minut. Aby sprawdzić szczegóły oferty, najlepiej odwiedzić stronę easysend.pl i zapoznać się z opłatami, regulaminem oraz przelicznikami walut.

 

Najszybciej przelejemy pieniądze na rachunek w kraju, decydując się na zlecenie przekazu z Irlandii do Polski poprzez firmę pośredniczącą. Tanie, bezpieczne i błyskawiczne – takie właśnie są transakcje obsługiwane przez pozabankowych operatorów. Do skorzystania z oferty pośredników zachęcają atrakcyjne przeliczniki walut, promocje oraz niskie opłaty za realizację przelewów międzynarodowych.