Na co zwrócić uwagę przed pożyczką na ostatnią chwilę?

Na co zwrócić uwagę przed pożyczką na ostatnią chwilę?

19:44 02/07/2018

Szybkie pożyczki to komfort – pieniądze na podany rachunek bankowy możesz otrzymać nawet w ciągu 15 minut. Zanim jednak zawnioskujesz o potrzebne Ci środki, sprawdź, na co musisz zwrócić szczególną uwagę, wybierając firmę pożyczkową.

Wiarygodność firmy pożyczkowej

Na rynku działa wiele firm pożyczkowych. Wszystkie mają w ofercie szybkie pożyczki online. Podstawową kwestią jest więc zweryfikowanie wiarygodności wybranej firmy. Nie ma znaczenia, jak szybko potrzebujesz pieniędzy – jeśli pominiesz ten punkt, może się okazać, że nie zobaczysz pieniędzy, a przy okazji Twoje dane osobowe zostaną wykorzystane przez osoby trzecie.

Zweryfikowanie wiarygodności firmy pożyczkowej nie jest trudne. Możesz sprawdzić, czy oferta danej firmy jest uwzględniona w różnych rankingach chwilówek. Dobrym rozwiązaniem jest też odwiedzenie firmowej strony internetowej. Powinny się na niej znajdować dane kontaktowe, w tym nazwa firmy, adres i numer NIP czy KRS.

Czas rozpatrzenia wniosku

Jeżeli potrzebujesz gotówki od ręki, znaczenie będzie miał dla Ciebie czas rozpatrzenia wniosku przez firmę pożyczkową. Pożyczki online najczęściej są przyznawane w ciągu kilku minut, ale niektórzy pożyczkodawcy zastrzegają sobie więcej czasu, np. dzień lub dwa dni robocze.

Pamiętaj, że nie wszystkie firmy pożyczkowe pracują w weekendy. Może się więc zdarzyć, że Twój wniosek zostanie rozpatrzony dopiero w poniedziałek. Jeżeli czas na wypełnienie wniosku masz tylko w sobotę lub niedzielę, musisz uzbroić się w cierpliwość, chyba że wcześniej sprawdzisz godziny pracy pożyczkodawcy.

Które banki prowadzą rachunki bankowe dla firmy pożyczkowej?

Standardowy przelew wykonany z jednego banku może zostać zaksięgowany na rachunku prowadzonym przez konkurencyjny bank nawet po 2 dniach roboczych. Tyle czasu może więc minąć, zanim otrzymasz pieniądze. Aby uniknąć oczekiwania, sprawdź, czy pożyczkodawca ma rachunek bankowy w tym samym banku co Ty. Gdy pożyczkodawca korzysta z usług tego samego banku co Ty, szybka pożyczka online zostanie zaksięgowana na Twoim rachunku w ciągu kilku minut od wydania pozytywnej decyzji kredytowej. W przeciwnym razie również musisz liczyć się z tym, że czas oczekiwania na przelew może się wydłużyć. Więcej szczegółów na https://www.finmarket.pl/artykuly/199,o-czym-nale-y-pami-ta-przy-po-yczkach-na-ostatni-chwil.