5 sposobów na zwiększenie oszczędności

5 sposobów na zwiększenie oszczędności

13:26 23/07/2018

Jak zaoszczędzić pieniądze? Poniżej przedstawiamy 5 niezawodnych sposobów.

Na wstępie musimy poczynić pewne zastrzeżenie: poniżej będzie mowa o takich sposobach na oszczędzanie, które nie wymagają wielkich wyrzeczeń ani znacznego obniżenia poziomu życia. Staraliśmy się przy sporządzaniu tej listy uwzględniać takie tylko sposoby, które większość z Was byłaby skłonna zaakceptować. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się przydatne dla jak największej liczby czytelników.

 

1. Opracuj domowy budżet

Aby ograniczyć wydatki, warto sporządzić domowy budżet. Bardzo często wydajemy pieniądze na rzeczy, które z pozoru nie kosztują wiele, ale w skali miesiąca mogą znacznie uszczuplać nasze zasoby finansowe. Kontrolowane wydatków przynosi szereg niebagatelnych korzyści. Warto zainstalować w telefonie specjalną aplikację przeznaczoną do tego celu, choć nie jest to konieczne. Równie dobrze można posłużyć się zwykłym arkuszem kalkulacyjnym.

 

2. Zmiana sprzedawcy prądu

Innym sposobem na zaoszczędzenie gotówki jest zmiana dostawcy energii elektrycznej. Obecnie w tej branży działa wiele różnych firm, dlatego warto zapoznać się szczegółowo z ofertami poszczególnych dostawców i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Tańsza energia to więcej pieniędzy w portfelu. Pamiętaj, że najtańszy sprzedawca energii elektrycznej świadczy usługi na takim samym poziomie, co inni dostawcy – niższa cena nie idzie więc w parze z niższą jakością.

 

3. Drugie śniadanie do pracy

Wielu z nas nie ma czasu na przygotowywanie sobie posiłku do pracy, ale warto jednak wygospodarować tych parę minut i zrobić sobie drugie śniadanie. Stołowanie się w firmowym barze jest na dłuższą metę kosztowne i nieopłacalne. W skali miesiąca dzięki samodzielnemu przygotowywaniu posiłków zaoszczędzisz co najmniej kilkadziesiąt złotych tygodniowo.

 

4. Nie kupuj pod wpływem impulsu!

Zewsząd jesteśmy bombardowani różnymi pokusami, którym nie możemy się oprzeć. Dlatego najlepiej przed wyjściem na większe zakupy sporządzić dokładną listę potrzebnych produktów. Dzięki temu wyrugujesz u siebie nawyk kupowania niepotrzebnych rzeczy pod wpływem impulsu.

 

5. Kupuj tylko to, co niezbędne

Weź kartę papieru i wypisz wszystkie rzeczy, które regularnie kupujesz - i bez których mógłbyś się obyć. Czasem warto jest poświęcić drobne przyjemności na rzecz tych większych, których można zaznać po odłożeniu większej sumy.

 

Szukasz taniego dostawcy prądu? Wybierz firmę Po Prostu Energia S.A.