Jak kupować akcje online?

Jak kupować akcje online?

09:01 06/07/2015

Coraz więcej osób decyduje się na grę na giełdzie jako na sposób na dodatkowy zarobek czy rozwijanie finansowych hobby. Jak zostać graczem bez wychodzenia z domu?

Inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne, w każdym razie z pewnością można się tego nauczyć. Jednak rozpoczynanie przygody z giełdą bez żadnej wiedzy na temat jej funkcjonowania byłoby poważnym błędem, narażającym nas na straty finansowe. Trzeba zatem poświęcić trochę czasu na poczytanie o cyklach w koniunkturze, hossie i bessie, podstawach wyceny spółek, to jest o analizie technicznej i fundamentalnej, trzeba śledzić notowania poszczególnych indeksów i doniesienia finansowe, aby zorientować się, jaki wpływ mają na notowania spółek. Warto również spróbować swoich sił w dostępnych w internecie grach giełdowych, które są doskonałym sprawdzianem wiedzy i umiejętności przyszłego uczestnika operacji na rynku papierów wartościowych.

 

Aby zostać samodzielnym inwestorem, należy założyć rachunek maklerski, w domu lub biurze maklerskim, ewentualnie w jednym z banków. Rachunek taki składa się z dwóch części – pierwsza to rodzaj rachunku osobistego, na którym przechowywane są wpłacone przez nas pieniądze na zakup akcji. Drugie subkonto służy do przechowywania posiadanych papierów wartościowych, które zakupiliśmy. W celu otwarcia rachunku inwestycyjnego wcale nie musimy osobiście udawać się do biura maklerskiego czy banku, bowiem wiele instytucji finansowych oferuje uruchomienie tego rodzaju usługi przez internet. W momencie, kiedy mamy już aktywny rachunek inwestycyjny i podjęliśmy decyzję co do zakupu konkretnych akcji, pozostaje jedynie dokonanie transakcji drogą elektroniczną, zgodnie ze wskazówkami zawartymi w menu. Warto przy tym pamiętać, że z chwilą realizacji zlecenia, z rachunku pobrane zostaną środki wyasygnowane na zakup akcji oraz prowizja.

 

GS