Szkolenia giełdowe - czy warto korzystać?

Szkolenia giełdowe - czy warto korzystać?

11:08 02/07/2015

Zarabianie pieniędzy na giełdzie obarczone jest znaczną dozą ryzyka. Nawet wytrawni finansiści popełniają błędy, tym bardziej dotyczy to więc nowicjuszy. Udział w szkoleniach może to ryzyko zminimalizować.

Oczywiście teoretycznie całą niezbędną wiedzę dotyczącą instrumentów finansowych można przyswoić sobie poprzez lekturę podręczników. Jednak często ma się ona nijak do praktycznych wyzwań, stojących przed początkującymi inwestorami. Zastosowanie pozyskanych informacji to kluczowy sposób na sukces i tego właśnie uczą profesjonalni traderzy.

Podstawową korzyścią płynącą z udziału w szkoleniach giełdowych - poza rzecz jasna zdobywaniem wiedzy - jest spotkanie nowych ludzi i wymiana doświadczeń. Osobiste spotkanie osób, które zajmują się zawodowo tym samym, owocuje możliwością spojrzenia z innej perspektywy na codzienne wyzwania i problemy związane z inwestowaniem na rynkach papierów wartościowych. Działa to podobnie jak korespondencyjna nauka obcego języka - podstawy teoretyczne to jedno, ale dopiero personalny kontakt naprawdę weryfikuje umiejętności i stawia pewne zagadnienia we właściwym świetle.

Największym minusem szkoleń są bez wątpienia ich koszta, które potrafią dochodzić do kilku tysięcy złotych za parudniowe seminarium. Jednak prowadzący je to osoby, które same utrzymują się z gry na giełdzie, więc poniekąd kształcą sobie konkurencję. Jeśli odnieśli sukces na rynku, tym cenniejsza jest wiedza, którą chcą przekazać i tym większą można mieć pewność, że inwestycja się opłaci i w perspektywie przyniesie wymierne korzyści.