Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro?

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro?

09:01 06/07/2015

Transakcje dokonywane za pośrednictwem największego serwisu aukcyjnego w Polsce - Allegro - są dziś podstawową działalnością wielu firm. Jak zwiększyć osiągane dzięki nim dochody?

Chcesz podnieść sprzedaż na Allegro? Zadbaj o swój nienaganny wizerunek! W każdym biznesie funkcjonuje ta sama zasada – aby zyskać klienta, trzeba się dobrze zaprezentować. Stwórz profesjonalnie wyglądającą stronę „o mnie” i zatroszcz się o reputację, którą buduje się poprzez system komentarzy. Masz negatywy? Spróbuj namówić klientów do ich usunięcia! Allegrowicze bardzo mocno zwracają uwagę na opinie. Sprzedawca, która posiada negatywy, często od razu jest przez nich odrzucany.

 

Nie mniej ważną kwestią jest także szata graficzna aukcji. Klienci lubią, gdy podstrona aukcji wygląda atrakcyjnie, zaopatrzona jest w ciekawy szablon, profesjonalnie wykonane fotografie, pokazujące przedmiot. Zadbaj również o wyczerpujące, precyzyjne opisy produktów.

 

Dobrą metodą na zjednanie sobie klientów na Allegro jest też stosowanie chwytów marketingowych i tricków psychologicznych. Zachęcać do zakupów możesz poprzez cięcie kosztów wysyłki, obniżanie cen i dodawanie gratisów, o czym oczywiście należy poinformować klienta w stosownym tytule aukcji. Dobrze jest też zagwarantować klientowi zwrot pieniędzy w określonym czasie, jeśli z jakiegoś względu będzie chciał zrezygnować z zakupu. Skuteczną metodą może okazać się wystawianie aukcji w takich dniach i porach, aby kończyły się wtedy, kiedy największa ilość osób jest w internecie i zajmuje się właśnie takimi sprawami, jak zakupy online. Dni weekendowe, godziny wieczorne będą tu optymalnym wyborem.

 

GS