Jak rozpocząć własną działalność pracując na etacie?

Jak rozpocząć własną działalność pracując na etacie?

11:37 18/02/2016

Każda osoba pracująca dłuższy czas na etacie w pewnym momencie myśli o założeniu własnej działalności gospodarczej.

Każda osoba pracująca dłuższy czas na etacie ma dość pomiatania sobą i uznawania kierownictwa, a wtedy pojawia się złota myśl założenia własnej działalności gospodarczej. W przeciągu ostatnich lat na terenie naszego kraju pojawiło się wiele nowych prywatnych firm, które odniosły większe lub mniejsze sukcesy. Decydując się na takie przedsięwzięcie warto dowiedzieć się niezbędnych rzeczy i poświęcić trochę czasu na rozważenie wszystkich za i przeciw.

Od pomysłu do sukcesu!

Decydując się na własną firmę warto wybrać konkretnie tą branżę, o której posiadamy jakiekolwiek pojęcie. Znajomość branży jest wielkim atutem i czynnikiem, który bezpośrednio wpływa na to czy własne oczekiwani zostaną spełnione czy też nie. Jeżeli pracując na etacie nabyliśmy potrzebne doświadczenie to otworzenie własnego biznesu właśnie w tej branży, której poprzednio pracowaliśmy jest bardzo dobrym posunięciem, które gwarantuje większy sukces niż w przypadku branży o której zaczynamy się dopiero dowiadywać.

Jaką wybrać formę działalności?

Kiedy pomysł branży w jakiej zostanie założona firma jest już za nami, a pozostają tylko formalności to 75% planu jest już za nami. Jest to znacznie prostsze od wyszukiwania pomysłu i finalnego podjęcia decyzji, ponieważ forma wybierana jest pod względem kilku czynników. W zależności od tego ilu wspólników oraz możliwości na starcie oraz w zależności od branży i rodzaju działalności można ustalić czy będzie to spółka cywilna, spółka kapitałowa czy jednoosobowa działalność. Decyzja na jaką konkretną formę się zdecydujemy powinna być poparta dobrymi argumentami i zanim tego dokonamy warto rozważyć wszystkie za i przeciw np. to czy jeśli będzie to firma kilkuosobowa to wspólnicy po jakimś czasie nie wycofają się i nie zostawią nas samych ze wszystkim na głowie. Na dokonanie wyboru wpływa wiele czynników i lepiej jest poświęcić trochę czasu na przemyślenia niż po czasie żałować i pragnąć cofnąć czas. Bycie racjonalnym popłaca!