Dlaczego warto kupić gotową spółkę?

Dlaczego warto kupić gotową spółkę?

13:00 22/12/2016

Na naszym rynku znajduje się coraz więcej firm oferujących sprzedaż gotowych spółek. Cieszą się one wzrastającą wciąż popularnością. Sprawdźmy, jakie korzyści wiążą się z kupowaniem gotowych spółek.

Dlaczego warto kupować gotowe spółki?

Kupno gotowej spółki to przede wszystkim świetny sposób na szybkie rozpoczęcie nowej działalności. Czasami jest to konieczne, aby zdążyć ze wszystkimi formalnościami w celu uzyskania dotacji ze środków Unii Europejskiej. 

Kupując gotową spółkę, uwalniamy się od obowiązku przechodzenia przez żmudny proces rejestracyjny. Jest on stresujący, kosztowny, a nade wszystko czasochłonny - a czas to pieniądz. Kupno takiej spółki pozwala na szybkie rozpoczęcie działalności gospodarczej. Na starcie otrzymujemy spółkę ze wszystkimi wymaganymi numerami (NIP, REGON, KRS), a także z notarialną umową spółki. Warto jednak wcześniej przyjrzeć się umowie i upewnić się, że nie ma w niej niekorzystnych dla nas zapisów. 

Dużą zaletą gotowych spółek jest fakt, że mają już one pewną udokumentowaną historię. Nietrudno znaleźć na rynku spółki z kilkuletnim stażem, co może być dla nas pomocne przy staraniu się o różne formy dofinansowania czy kredyty. Co więcej, udział w niektórych przetargach jest zagwarantowany tylko dla spółek z określonym stażem. Będąc więc stosunkowo krótko na rynku, możemy stanąć w jednej linii z bardziej doświadczonymi spółkami. 

Przedsiębiorcy często decydują się na zakup gotowych spółek głównie przez wzgląd na różnego rodzaju koncesje i zezwolenia, w posiadaniu których te ostatnie się znajdują, a które są niezbędne do pewnych przedsięwzięć. Samodzielne ich zdobywanie może wymagać czasu i licznych starań, co jest niemałą przeszkodą dla osób zaabsorbowanych innymi sprawami. 

Co ważne, zakup gotowych spółek wcale nie musi okazać się przedsięwzięciem droższym od założenia nowego podmiotu gospodarczego - tyczy się to przede wszystkim "czystych" przedsiębiorstw, niemających zezwoleń, koncesji czy dużego wyposażenia. Koszty rejestracji spółki potrafią być na tyle wysokie, że kupno gotowego przedsiębiorstwa jest pod wieloma względami korzystniejsze.

Więcej informacji: pointoffice.pl - usługi dla biura, obsługa prawna, sprzedaż gotowych spólek