Hosting reseller – zostań resellerem

Hosting reseller – zostań resellerem

16:00 21/02/2017

Reselling hostingu pozwala przekazywać usługobiorcom dostęp do wybranych platform. Usługa jest przeznaczona dla klientów indywidualnych, którzy prowadzą kilka witryn. Korzyści z resellingu mają także firmy, które zarabiają na udostępnianiu serwera i budują markę na rynku.

Grunt to wybrać dobrego usługodawcę, który dysponuje serwerem o wysokiej mocy obliczeniowej i dba o bezpieczeństwo systemu.

Reselling hostingu jest to tzw. odsprzedaż zasobów serwera usługobiorcom. Może to być bardzo dochodowe przedsięwzięcie.

 

Czym jest reselling hostingu?

Reseller hosting umożliwia przekazywanie i zarządzanie wieloma platformami: domenami, stronami WWW, kontami pocztowymi. Reseller może nawet stać się samodzielnym dostawcą usług hostingowych, które będą działać według jego własnej strategii. Dzięki tej usłudze można przy małym nakładzie kosztów odsprzedawać przestrzeń internetową. Wszystkie funkcjonalności dostępne w ramach tej usługi zlokalizowane są często w jednym miejscu. Klient może zmieniać cały wygląd panelu i dostosować go do budowania własnej marki na rynku. Reselling hostingu równoznaczny jest z dużym obniżeniem kosztów, gdyż uchyla konieczność opłacania administratora serwera. Klient ma również pełną kontrolę nad panelem administracyjnym. Każde stworzone konto hostingowe jest oddzielone od reszty, dzięki czemu obciążenia jednego użytkownika hostingu nie wpływają na inne.

 

Dla kogo jest reselling?

Reselling to usługa przeznaczona dla klientów indywidualnych, którzy prowadzą wiele stron internetowych. Jest to wygodna i bezpieczna usługa, pozwalająca oszczędzić czas i pieniądze. Przynosi rozliczne korzyści zwłaszcza firmom. Kupują one serwery resellerskie, aby sprzedać ich zasoby innym przedsiębiorstwom lub klientom indywidualnym. Warto zaznaczyć, że zależność tychże przedsiębiorstw od firmy zajmującej się resellingiem nie jest jawna, tzn. klienci nic nie muszą o tej zależności wiedzieć. Można też potraktować reselling jako outsorcing, czyli przekazywanie zadań, funkcji, projektów i procesów zewnętrznej firmie. Ta usługa do tej pory była realizowana przez tradycyjne konta hostingowe. Agencja również zyskuje czas, który może wykorzystać na rozwój firmy.

 

Jakie wymagania musi spełnić reseller host?

Podstawą skutecznego resellingu jest dobry dostawca serwera. W tym celu trzeba sprawdzić, czy firma ma bezpieczną serwerownię. Oznacza to, że usługodawca ma niezależne źródła zasilania, monitoring, kontrolę serwerów oraz wysokiej klasy procesory. Firma powinna być też zabezpieczona przed atakami DDoS, które blokują dostęp strony przez wykorzystanie całego zasobu serwera. Wartość SLA (czas bezawaryjnego działania serwera) musi sięgać powyżej 99%, ponieważ jest to absolutne minimum prawidłowego działania witryn. Ponadto usługodawca powinien mieć wsparcie techniczne, dzięki któremu szybko i skutecznie upora się w razie potrzeby z ewentualnymi problemami.