Jakie odniosę korzyści, jeśli skorzystam z faktoringu?

Jakie odniosę korzyści, jeśli skorzystam z faktoringu?

10:54 07/03/2018

Faktoring z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jako usługa został bardzo dobrze przyjęty na rynku i korzysta z niego coraz więcej firm. Dlaczego faktoring odniósł taki sukces? Jakie korzyści daje przedsiębiorcom?

 

Faktoring = płynność finansowa

Po pierwsze – korzystając z faktoringu, firma nie musi czekać na opłacenie faktur przez swoich klientów. Pieniądze ma od razu. Dodając do tego coraz dłuższe terminy płatności, sięgające nawet 120 dni, firma, która wciąż czeka na swoje należności, może nie mieć środków na finansowanie swojej bieżącej działalności, co prowadzi do utraty płynności finansowej, a w niektórych przypadkach do upadku. Faktoring jest rozwiązaniem tego typu problemów.  Dzięki faktoringowi firmy uwalniają pieniądze w zamrożonych fakturach i mogą nimi obracać. Więcej o zatorach finansowych przeczytasz na http://faktoring.biz/faktoring/moda-na-nieplacenie-jak-sobie-z-nia-radzic/


 

Faktoring = konkurencyjność

Wspomniane wcześniej długie terminy płatności to zmora polskich przedsiębiorstw. Często klienci wymuszają długie terminy i tym warunkują wybór właśnie tej oferty. A firma chcąca zyskać lub zatrzymać klienta – najczęściej takie faktury wystawia i zamraża swoje pieniądze. Dzięki faktoringowi będzie można nieco podnieść cenę, ale w zamian zaproponować dłuższy termin zapłaty. Pieniądze z faktury i tak będą na firmowym koncie po jej wystawieniu.


Faktoring = bezpieczeństwo

Należy pamiętać, że faktoring to nie tylko „wykup” należności, ale również narzędzia, które wzmacniają bezpieczeństwo transakcji i ograniczają ryzyko niewypłacalności kontrahenta. Instytucja faktoringowa bardzo skutecznie ogranicza to ryzyko, oceniając wiarygodność i wypłacalność naszych klientów. Trzeba pamiętać, że w przypadku korzystania z faktoringu pełnego, faktor (firma faktoringowa) przejmuje na siebie całe ryzyko. 
 

 

Faktoring = dostępność

Aby skorzystać z faktoringu, nie trzeba posiadać zabezpieczeń (jedynym zabezpieczeniem jest należność wynikająca z faktury) ani mieć zdolności kredytowej (która nie jest nawet badana). Faktoring można uzyskać bardzo szybko – nawet w ciągu 2 dni. 


Jeśli zainteresował Cię temat faktoringu i chciałbyś skorzystać z tej usługi – koniecznie wejdź na stronę www.faktoring.biz i umów się na darmową, telefoniczną poradę.