Leasing dla nowej firmy – świetny sposób na sfinansowanie pojazdów

Leasing dla nowej firmy – świetny sposób na sfinansowanie pojazdów

18:04 26/07/2018

W dzisiejszych czasach w prawie każdej firmie potrzebny jest służbowy pojazd. Może to być samochód osobowy bądź ciągnik siodłowy z naczepą. Jak się okazuje, dla świeżo upieczonych przedsiębiorców doskonałym rozwiązaniem jest leasing.

Założenie nowej firmy – blaski i cienie

Prowadzenie własnej firmy ma wiele zalet i wiele wad. Sama decyzja o jej założeniu jest bardzo trudna, a przed jej podjęciem trzeba zdać sobie sprawę z tego, z jakimi problemami zmaga się świeżo upieczony właściciel firmy, ale też na jakie ulgi może liczyć w zależności od podejmowanej akcji, która ma wspomóc działanie przedsiębiorstwa.

Oczywiście, jednym z większych zmartwień właściciela nowo powstałej firmy jest chęć przebicia się na rynku i wyróżnienia wśród konkurentów. Trudno jest prowadzić efektywną promocję swojej działalności, kiedy przytłaczają nas różne formalności. Choć wiele sytuacji przyprawia nowego przedsiębiorcę o ból głowy, to są również takie aspekty rozwijania młodej firmy, które sprawiają, że aż chce się w to angażować. Dobrym przykładem jest np. leasing dla nowej firmy w klf24.pl. O tym, dlaczego taka forma finansowania pojazdów jest bardzo korzystna dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku, można przeczytać poniżej.

 

Dlaczego warto zdecydować się na leasing?

Założyciele nowych firm mogą czerpać duże korzyści z finansowania pojazdów za pomocą leasingu. Z założeniem firmy wiążą się w końcu ogromne koszty. Aby mogła ona poprawnie funkcjonować, jej właściciel musi zainwestować bardzo duże środki na stworzenie odpowiedniego miejsca pracy, wyposażenie go w narzędzia do jej wykonywania, nie mówiąc już o zatrudnieniu pracowników. Nawet dobrze opracowany biznesplan nie pozwala przewidzieć wszystkich scenariuszy – trzeba więc być przygotowanym na to, że trzeba będzie zainwestować znacznie więcej pieniędzy, niż pierwotnie się zakładało. Nie da się oczywiście założyć firmy bez zgromadzenia własnych środków, ale można też wziąć kredyt.

Kiedy musimy poświęcić swoją zdolność kredytową na jakiś cel, to samochód nie powinien nim być. Lepiej w ten sposób sfinansować coś innego, a samochód wziąć w leasing. Przemawia za tym kilka powodów. Po pierwsze, przy podpisywaniu umowy leasingowej leasingobiorca nie musi narażać się na żadne dodatkowe koszty - obowiązuje go tylko rata leasingowa. Leasing pojazdu jest doskonałą opcją dla niedoświadczonego właściciela firmy, ponieważ może on odliczyć od podatku ratę leasingową, traktując ją jako koszt prowadzenia świeżo założonej działalności. Co więcej, po upływie okresu określonego w umowie leasingowej leasingobiorca może odkupić użytkowany pojazd, co jest bardzo wygodne dla wielu osób – po dłuższym czasie użytkowania danego pojazdu można się przecież do niego przyzwyczaić. Jakikolwiek wybór by to nie był, przedsiębiorca musi znaleźć sposób, by sfinansować zakup pojazdów firmowych. Warto więc zainteresować się ofertami firm leasingowych.