Prawo

Poznaj wszystkie przepisy prawne, które musisz znać jako przedsiębiorca i dowiedz się, w jakich sytuacjach konieczna jest współpraca z prawnikiem.

Prawo działalności gospodarczej w pierwszej połowie 2015 roku

"Trzeba ufać, towarem, którego najbardziej współczesnemu światu brakuje, jest właśnie zaufanie" - powiedział minister gospodarki Janusz Piechociński.

Czytaj więcej

Nowa ustawa konsumencka

Ustawa o prawach konsumenta uchwalona przez Sejm 9 maja 2014 roku weszła w życie 25 grudnia 2014 roku. Od tego dnia obowiązuje ona tak sprzedawców, jak konsumentów.

Czytaj więcej

Jak odwołać się od decyzji podatkowej?

Jeśli podatnik nie zgadza się z wydaną przez organy skarbowe decyzją podatkową lub jest ona dla niego niekorzystna, ma możliwość złożenia odwołania. Musi ono spełniać wszelkie wymogi formalne, aby zostało uwzględnione.

Czytaj więcej

Zwrot VAT – co trzeba wiedzieć?

Zwrot podatku VAT przysługuje wyłącznie przedsiębiorcom zarejestrowanym w Urzędzie Skarbowym jako czynni podatnicy, płatnicy podatku VAT. Rejestracja wymaga złożenia formularza VAT-R do właściwego urzędu, odpowiadającego miejscu prowadzenia działalności.

Czytaj więcej

Współpraca firmy z prawnikiem i jej koszty

Zatrudnianie prawnika lub trwała współpraca z kancelarią lub biurem prawnym to już nie luksus, na który mogą pozwalać sobie tylko korporacje. W wielu przypadkach okazuje się niezbędna nawet, jeśli pracodawca ma pod sobą tylko kilkunastu podwładnych.

Czytaj więcej

Czy student może się zarejestrować jako bezrobotny?

Ciężka sytuacja finansowa rodziny, trudności ze znalezieniem zatrudnienia i rosnące koszty utrzymania w większych akademickich ośrodkach to powody, dla których coraz więcej studentów zainteresowanych jest rejestracją jako bezrobotni. Czy jednak w ich

Czytaj więcej