Prawo

Poznaj wszystkie przepisy prawne, które musisz znać jako przedsiębiorca i dowiedz się, w jakich sytuacjach konieczna jest współpraca z prawnikiem.

Nowelizacja ustawy zasiłkowej: zmiany w zasiłkach dla biznesmatek

Jak to często bywa w życiu pazerność jednostek doprowadziła do tego, że stracili wszyscy. Nowelizacja ustawy zasiłkach dla matek prowadzących działalność gospodarczą stała się faktem od stycznia 2016 roku.

Czytaj więcej

Umowa kredytowa - na co zwrócić uwagę?

Niewielu ludzi nie ma obecnie kredytu. Zaciągamy go na wyjazd na wakacje, na przygotowanie wesela, na samochód albo na mieszkanie. Należy dobrze przeczytać umowę, aby nic nas nie zaskoczyło!

Czytaj więcej

Prawo działalności gospodarczej w pierwszej połowie 2015 roku

"Trzeba ufać, towarem, którego najbardziej współczesnemu światu brakuje, jest właśnie zaufanie" - powiedział minister gospodarki Janusz Piechociński.

Czytaj więcej

Nowa ustawa konsumencka

Ustawa o prawach konsumenta uchwalona przez Sejm 9 maja 2014 roku weszła w życie 25 grudnia 2014 roku. Od tego dnia obowiązuje ona tak sprzedawców, jak konsumentów.

Czytaj więcej

Jak odwołać się od decyzji podatkowej?

Jeśli podatnik nie zgadza się z wydaną przez organy skarbowe decyzją podatkową lub jest ona dla niego niekorzystna, ma możliwość złożenia odwołania. Musi ono spełniać wszelkie wymogi formalne, aby zostało uwzględnione.

Czytaj więcej

Zwrot VAT – co trzeba wiedzieć?

Zwrot podatku VAT przysługuje wyłącznie przedsiębiorcom zarejestrowanym w Urzędzie Skarbowym jako czynni podatnicy, płatnicy podatku VAT. Rejestracja wymaga złożenia formularza VAT-R do właściwego urzędu, odpowiadającego miejscu prowadzenia działalności.

Czytaj więcej