Prawo

Poznaj wszystkie przepisy prawne, które musisz znać jako przedsiębiorca i dowiedz się, w jakich sytuacjach konieczna jest współpraca z prawnikiem.

Dziedziczenie ustawowe - na czym polega?

Przejmowanie spadku pozostawionego przez spadkodawcę może odbywać się na podstawie pozostawionej przez niego ostatniej woli, czyli w formie testamentu, lub na podstawie dziedziczenia ustawowego. Na czym ono polega?

Czytaj więcej

Uczestniczysz w rajdach samochodowych? Dowiedz się, jakie ubezpieczenie auta będzie dla Ciebie przydatne

Ubezpieczenie samochodu, który uczestniczy w rajdach, nie jest łatwe – ryzyko wystąpienia szkody okazuje się tu o wiele wyższe niż w przypadku zwykłego uczestnictwa w ruchu. Na rynku możemy jednak znaleźć specjalne produkty ubezpieczeniowe stworzone z myślą o rajdowcach.

Czytaj więcej

Sprzedajesz auto poleasingowe? Dowiedz się więcej o formalnościach podatkowych, których musisz dopełnić

Sprzedając auto, które jeszcze niedawno użytkowałeś w ramach leasingu, musisz liczyć się z koniecznością dopełnienia kilku formalności podatkowych. W artykule podpowiemy, o czym należy pamiętać.

Czytaj więcej

Definicja prawna licytacji komorniczej

Dobra materialne zajęte przez komornika sądowego w drodze postępowania egzekucyjnego mogą zostać sprzedane przy pomocy licytacji publicznej - pozyskane w ten sposób środki przeznaczone są na pokrycie długu u wierzyciela.

Czytaj więcej

Kto może odpisać 1% podatku?

Osoby legalnie pracujące początek nowego roku mogą powiązać z rozliczeniami PIT w których mogą uwzględnić czy chcą odpisać 1% podatku wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego, ale nie więcej niż jednej!

Czytaj więcej

Nowelizacja ustawy zasiłkowej: zmiany w zasiłkach dla biznesmatek

Jak to często bywa w życiu pazerność jednostek doprowadziła do tego, że stracili wszyscy. Nowelizacja ustawy zasiłkach dla matek prowadzących działalność gospodarczą stała się faktem od stycznia 2016 roku.

Czytaj więcej

Umowa kredytowa - na co zwrócić uwagę?

Niewielu ludzi nie ma obecnie kredytu. Zaciągamy go na wyjazd na wakacje, na przygotowanie wesela, na samochód albo na mieszkanie. Należy dobrze przeczytać umowę, aby nic nas nie zaskoczyło!

Czytaj więcej