Prawo

Poznaj wszystkie przepisy prawne, które musisz znać jako przedsiębiorca i dowiedz się, w jakich sytuacjach konieczna jest współpraca z prawnikiem.

Firma rodzinna – czy prowadząc biznes z najbliższymi możemy odnieść sukces?

Większość prosperujących polskich przedsiębiorstw to firmy rodzinne. Biznesmeni darzą wielkim zaufaniem członków swoich rodzin i lepiej dogadują się z nimi, niż z innymi pracownikami. Prowadzenie firmy rodzinnej ma jednak kilka specyficznych minusów.

Czytaj więcej

Ulga na start – co obejmuje i kto może z niej skorzystać?

Młodzi przedsiębiorcy, którzy właśnie uruchamiają swój własny biznes, mogą skorzystać ze specjalnej ulgi, obniżającej wysokość składek zusowskich. Kto i na jakich zasadach ma prawo do „ulgi na start” i na jak długo pozwala ona obniżyć koszty prowadzenia firmy?

Czytaj więcej

Dziedziczenie ustawowe - na czym polega?

Przejmowanie spadku pozostawionego przez spadkodawcę może odbywać się na podstawie pozostawionej przez niego ostatniej woli, czyli w formie testamentu, lub na podstawie dziedziczenia ustawowego. Na czym ono polega?

Czytaj więcej

Uczestniczysz w rajdach samochodowych? Dowiedz się, jakie ubezpieczenie auta będzie dla Ciebie przydatne

Ubezpieczenie samochodu, który uczestniczy w rajdach, nie jest łatwe – ryzyko wystąpienia szkody okazuje się tu o wiele wyższe niż w przypadku zwykłego uczestnictwa w ruchu. Na rynku możemy jednak znaleźć specjalne produkty ubezpieczeniowe stworzone z myślą o rajdowcach.

Czytaj więcej

Sprzedajesz auto poleasingowe? Dowiedz się więcej o formalnościach podatkowych, których musisz dopełnić

Sprzedając auto, które jeszcze niedawno użytkowałeś w ramach leasingu, musisz liczyć się z koniecznością dopełnienia kilku formalności podatkowych. W artykule podpowiemy, o czym należy pamiętać.

Czytaj więcej

Definicja prawna licytacji komorniczej

Dobra materialne zajęte przez komornika sądowego w drodze postępowania egzekucyjnego mogą zostać sprzedane przy pomocy licytacji publicznej - pozyskane w ten sposób środki przeznaczone są na pokrycie długu u wierzyciela.

Czytaj więcej

Kto może odpisać 1% podatku?

Osoby legalnie pracujące początek nowego roku mogą powiązać z rozliczeniami PIT w których mogą uwzględnić czy chcą odpisać 1% podatku wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego, ale nie więcej niż jednej!

Czytaj więcej