Giełda

Dowiedz się, jak rozpocząć swoją przygodę z giełdą, jak kupować akcje online, czym kierować się przy wyborze domu maklerskiego i w co warto obecnie inwestować.

Początki na giełdzie – co trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę?

Wiele osób jest zdania, że granie na giełdzie jest zbyt ryzykowne i zyski notują tylko Ci, którzy inwestują duże pieniądze. Po części jest to prawdą, ale po części można ten argument podważyć.

Czytaj więcej

Gdzie można śledzić informacje na temat giełdy?

Inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych nie jest żadną tajemną wiedzą dostępną jedynie dla nielicznych. Na giełdzie inwestować może każdy, kto kieruje się chłodną kalkulacją i cechuje go upór w dążeniu do celu. W jaki sposób inwestować i gdzie śledzić informację na temat giełdy?

Czytaj więcej

Strategie inwestycyjne na giełdzie

"Taniej kupić, drożej sprzedać" - to banalne zdanie podsumowuje całą ideę gry na giełdzie. W osiągnięciu tego celu pomóc ma obranie konkretnej strategii.

Czytaj więcej

Jak zacząć handel walutą na giełdzie?

Rynek transakcji walutowych FOREX opiera się na spekulacjach co do wartości jednej waluty w stosunku do innej. Przypomina to nieco hazard, ale oparte jest na rzeczywistych przesłankach.

Czytaj więcej

Akcje czy obligacje – co jest bardziej opłacalne?

Inwestycje giełdowe - samodzielne lub prowadzone za pośrednictwem wyspecjalizowanych funduszy inwestycyjnych - mogą dotyczyć lokowania kapitału m.in. w akcje lub obligacje. Które z tych instrumentów finansowych warto wybrać?

Czytaj więcej

Jak zacząć grać na giełdzie?

Inwestycje giełdowe nie są zarezerwowane wyłącznie dla inwestorów dysponujących wielomilionowym kapitałem. Można je również rozpocząć, będąc w posiadaniu symbolicznej kwoty. Jak tego dokonać?

Czytaj więcej

Czy warto inwestować w złoto?

Dowiedz się, czy inwestycja w ten kruszec jest opłacalna w każdym momencie i jakie korzyści i ryzyka się z nią wiążą.

Czytaj więcej