Finanse

Wszystko, co musisz wiedzieć o zarządzaniu swoimi finansami, formach rozliczania się z urzędem skarbowym i sposobach na wsparcie swojego budżetu poprzez kredyty i pożyczki.

Najszybsze pożyczki przez internet

Firm oferujących błyskawiczne pożyczki przez internet jest już tak dużo, że ich potencjalni klienci, nim zdecydują się na konkretną ofertę, stają przed trudnym wyborem. Na którego pożyczkodawcę się zdecydować? Pomocne w podjęciu decyzji są kalkulatory pożyczkowe.

Czytaj więcej

Dzieła sztuki - pewna inwestycja

W dzisiejszych czasach niewiele jest pewnych inwestycji, które dają gwarantowany zwrot, a nawet zarobek. Inwestycja w sztukę wyłamuje się z ram klasycznych inwestycji i dzięki temu stwarza szansę na wysokie zyski.

Czytaj więcej

Kolekcjonowanie dzieł sztuki

Na sztuce można nieźle zarobić. Dlatego warto kolekcjonować wartościowe dzieła. Wcale nie trzeba mieć pokaźnego majątku, aby zostać kolekcjonerem.

Czytaj więcej

Firmy pośredniczące w przelewach zagranicznych czy zagraniczny przelew bankowy?

Przelewy i transakcje bezgotówkowe są dziś na porządku dziennym. Większość z nas, idąc do sklepu czy płacąc rachunki, używa do tego swojego konta bankowego. Co jednak w sytuacji, w której musimy wykonać przelew za granicę? Nie jest to już takie proste.

Czytaj więcej

Lokata bankowa czy konto oszczędnościowe - co wybrać?

Jeśli masz nadwyżki finansowe, z pewnością zależy ci, aby cały czas pracowały. Najbezpieczniejszymi sposobami na trzymanie oszczędności są lokaty i konta oszczędnościowe. Co będzie dla ciebie korzystniejsze?

Czytaj więcej

Karta debetowa jest bardzo pomocna, gdy korzystasz z niej odpowiedzialnie. Poznaj najważniejsze zasady jej używania

Karta debetowa wydawana jest do rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego. Umożliwia ona dokonywanie transakcji bezgotówkowych oraz wypłatę pieniędzy z bankomatu.

Czytaj więcej

Jak zbudować dom do 150 tys. zł?

Jak, mając do dyspozycji 150 tysięcy złotych, wybudować funkcjonalny i wygodny dom? Jakie czynniki najbardziej wpływają na koszt całej inwestycji? Na co warto zwrócić uwagę, by postawić dom możliwie najtaniej?

Czytaj więcej