Finanse

Wszystko, co musisz wiedzieć o zarządzaniu swoimi finansami, formach rozliczania się z urzędem skarbowym i sposobach na wsparcie swojego budżetu poprzez kredyty i pożyczki.

Kolekcjonowanie dzieł sztuki

Na sztuce można nieźle zarobić. Dlatego warto kolekcjonować wartościowe dzieła. Wcale nie trzeba mieć pokaźnego majątku, aby zostać kolekcjonerem.

Czytaj więcej

Firmy pośredniczące w przelewach zagranicznych czy zagraniczny przelew bankowy?

Przelewy i transakcje bezgotówkowe są dziś na porządku dziennym. Większość z nas, idąc do sklepu czy płacąc rachunki, używa do tego swojego konta bankowego. Co jednak w sytuacji, w której musimy wykonać przelew za granicę? Nie jest to już takie proste.

Czytaj więcej

Lokata bankowa czy konto oszczędnościowe - co wybrać?

Jeśli masz nadwyżki finansowe, z pewnością zależy ci, aby cały czas pracowały. Najbezpieczniejszymi sposobami na trzymanie oszczędności są lokaty i konta oszczędnościowe. Co będzie dla ciebie korzystniejsze?

Czytaj więcej

Karta debetowa jest bardzo pomocna, gdy korzystasz z niej odpowiedzialnie. Poznaj najważniejsze zasady jej używania

Karta debetowa wydawana jest do rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego. Umożliwia ona dokonywanie transakcji bezgotówkowych oraz wypłatę pieniędzy z bankomatu.

Czytaj więcej

Jak zbudować dom do 150 tys. zł?

Jak, mając do dyspozycji 150 tysięcy złotych, wybudować funkcjonalny i wygodny dom? Jakie czynniki najbardziej wpływają na koszt całej inwestycji? Na co warto zwrócić uwagę, by postawić dom możliwie najtaniej?

Czytaj więcej

Lokaty krótkoterminowe – jak wybierać, by odnotować realne zyski?

Lokata bankowa to sposób na bezpieczny i pewny zysk. Umieszczone na lokacie pieniądze nie tylko nie tracą na wartości, ale dodatkowo same na siebie zarabiają. Sprawdzamy, w jaki sposób wybrać lokatę, aby odnotować realne zyski.

Czytaj więcej

Jak zmniejszyć koszty kredytu walutowego?

Wysokość comiesięcznych rat mocno daje nam się we znaki, nadwyręża domowy budżet i sprawia, że zaczynamy szukać oszczędności. Na szczęście są one możliwe! Wymieniając walutę na własną rękę, będziemy w stanie zaoszczędzić sporą kwotę, zwłaszcza przy regularnych transakcjach.

Czytaj więcej