Finanse

Wszystko, co musisz wiedzieć o zarządzaniu swoimi finansami, formach rozliczania się z urzędem skarbowym i sposobach na wsparcie swojego budżetu poprzez kredyty i pożyczki.

Darmowa pożyczka? To proste!

Biorąc pożyczkę, możesz na niej dodatkowo zaoszczędzić! Jak wybrać najkorzystniejszą pożyczkę dostosowaną do swoich potrzeb?

Czytaj więcej

Ślub i wesele - ile to tak naprawdę kosztuje?

Stroje ślubne, obrączki, oprawa uroczystości kościelnej lub cywilnej, wynajem sali, samochód, zespół, kamerzysta, fotograf… to tylko część wydatków, jakie trzeba podnieść na przygotowanie uroczystości weselnej. Ile wynoszą poszczególne sumy? Sprawdźcie nasze zestawienie!

Czytaj więcej

Jak oszczędzić na rachunkach?

Kto z nas lubi płacić wysokie rachunki? Chyba nikt. Dzisiaj, gdy wszystko drożeje, coraz częściej decydujemy się na rozwiązania mające na celu obniżenie wysokości naszych comiesięcznych opłat. Jak to zrobić?

Czytaj więcej

Jak obliczyć ratę kredytu hipotetycznego, czyli jak obsłużyć kalkulator kredytowy?

Własne mieszkanie to marzenie większości z nas. Niestety, mało kogo stać na kupno nieruchomości za gotówkę. W zdecydowanej większości przypadków konieczne jest skorzystanie z kredytu hipotetycznego.

Czytaj więcej

Wakacje w zimie - skąd wziąć na nie pieniądze i dokąd się udać?

Minusowe temperatury, zimy wiatr i śnieg nie zachęcają do spędzania czasu w Polsce. Coraz więcej osób choć na kilka dni wyjeżdża w tym czasie za granicę w ciepłe kraje. Jest to szansa na ogrzanie się i podreperowanie akumulatorów. Gdzie jednak wyjechać?

Czytaj więcej

Gromadzenie pieniędzy na kontach oszczędnościowych - poznaj najważniejsze zalety tego rozwiązania

Posiadasz oszczędności i chcesz kontynuować gromadzenie kapitału? Zamiast trzymać pieniądze na nieoprocentowanym koncie osobistym, warto zdecydować się na konta oszczędnościowe. Poznaj najważniejsze zalety tego rozwiązania i przekonaj się o jego opłacalności.

Czytaj więcej

Jak zaoszczędzić na wymianie walut online?

Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, z naszego kraju do pracy w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji czy innych państw członkowskich wyjechało kilka milionów osób.

Czytaj więcej