Finanse

Wszystko, co musisz wiedzieć o zarządzaniu swoimi finansami, formach rozliczania się z urzędem skarbowym i sposobach na wsparcie swojego budżetu poprzez kredyty i pożyczki.

Bezpieczeństwo kantoru online

Czy korzystanie z internetowej wymiany walut jest bezpieczne? Po czym stwierdzić, że internetowy kantor ma dobre zabezpieczenia?

Czytaj więcej

Przyszłość należy do spółek medycznych?

Większość inwestorów decyduje się na zakup produktów inwestujących w fundusze szerokiego rynku. Odważniejsi inwestorzy, zgadzający się na dźwiganie większego ryzyka, umieszczają w swoim portfelu także produkty sektorowe.

Czytaj więcej

Pożyczka na wakacje - dobry pomysł?

Lato jest okresem, w którym większość osób decyduje się na urlop. Niektórzy jednocześnie decydują się na wzięcie pożyczki w celu jego sfinansowania.

Czytaj więcej

Lokata – sposób na bezpieczne oszczędzanie

Każdy powinien przeznaczać chociaż niewielką część comiesięcznych dochodów na cel oszczędnościowy, niezależnie od tego, czy środki okładane są na konkretny wydatek, czy też na tzw. czarną godzinę. Najbardziej efektywnie jest oszczędzać w banku. Szczególnie popularne są pod tym względem lokaty.

Czytaj więcej

Jak ocenić czy kantor internetowy jest bezpieczny?

Chcesz płacić niższą ratę swojego kredytu frankowego? Zależy ci na tym, aby wymienić pieniądze zarobione za granicą w korzystnej cenie? A może prowadzisz firmę zajmującą się transakcjami międzynarodowymi?

Czytaj więcej

O sektorze pożyczek pozabankowych już po raz piąty

W maju, już po raz piąty, odbył się organizowany przez Konfederację Przedsiębiorstw Finansowych Kongres Sektora Pożyczkowego.

Czytaj więcej

Jak dbać o zdolność kredytową

Wiarygodność kredytowa konkretnej osoby jest określana na podstawie porównania jej profilu z profilami osób mających już kredyty. Jeśli profil jest podobny do terminowo spłacających kredyty, tym większa szansa na kredyt i lepsza ocena punktowa w scoringu BIK (Biuro Informacji Kredytowej).

Czytaj więcej