Finanse

Wszystko, co musisz wiedzieć o zarządzaniu swoimi finansami, formach rozliczania się z urzędem skarbowym i sposobach na wsparcie swojego budżetu poprzez kredyty i pożyczki.

Pożyczka na wakacje - dobry pomysł?

Lato jest okresem, w którym większość osób decyduje się na urlop. Niektórzy jednocześnie decydują się na wzięcie pożyczki w celu jego sfinansowania.

Czytaj więcej

Lokata – sposób na bezpieczne oszczędzanie

Każdy powinien przeznaczać chociaż niewielką część comiesięcznych dochodów na cel oszczędnościowy, niezależnie od tego, czy środki okładane są na konkretny wydatek, czy też na tzw. czarną godzinę. Najbardziej efektywnie jest oszczędzać w banku. Szczególnie popularne są pod tym względem lokaty.

Czytaj więcej

Jak ocenić czy kantor internetowy jest bezpieczny?

Chcesz płacić niższą ratę swojego kredytu frankowego? Zależy ci na tym, aby wymienić pieniądze zarobione za granicą w korzystnej cenie? A może prowadzisz firmę zajmującą się transakcjami międzynarodowymi?

Czytaj więcej

O sektorze pożyczek pozabankowych już po raz piąty

W maju, już po raz piąty, odbył się organizowany przez Konfederację Przedsiębiorstw Finansowych Kongres Sektora Pożyczkowego.

Czytaj więcej

Jak dbać o zdolność kredytową

Wiarygodność kredytowa konkretnej osoby jest określana na podstawie porównania jej profilu z profilami osób mających już kredyty. Jeśli profil jest podobny do terminowo spłacających kredyty, tym większa szansa na kredyt i lepsza ocena punktowa w scoringu BIK (Biuro Informacji Kredytowej).

Czytaj więcej

Ile kosztuje szybka pożyczka przez Internet?

Kiedy potrzebna jest szybka gotówka, bardzo ważny jest wybór jej źródła. Wiele firm pożyczkowych reklamuje się w sieci jako te, które dostarczą nam pieniądze najszybciej lub najtaniej.

Czytaj więcej

O wyjściu Grecji ze strefy euro nie ma mowy – informuje główny ekonomista brokera opcji binarnych, marki Noble Option

Na początku maja 2016, jak bumerang powrócił problem szybkości wprowadzania greckich reform. 9 maja ministrowie finansów krajów strefy euro spotkali się, by dyskutować na temat reform przeprowadzanych w Grecji.

Czytaj więcej