Własna firma

Znajdź pomysł na swój własny biznes, dowiedz się, jakie dofinansowania ci przysługują, sprawdź, jak prowadzić firmę zgodnie z prawem i jak odnosić sukcesy w swojej branży.

Masz pomysł na biznes? My mamy dla Ciebie firmę

W styczniu 2016 roku w Warszawie powstała firma To Reforge – pierwsza na polskim rynku spółka typu company builder. Na czym polega jej działalność?

Czytaj więcej

Dofinansowania unijne dla mazowieckich przedsiębiorców - jak je zdobyć?

Mazowieccy przedsiębiorcy poszukują sposobów, dzięki którym mogliby wprowadzić w swoją działalność innowacje. Problem w tym, że każda z metod wymaga posiadania sporego kapitału, a nie zawsze banki przyznają kredyty.

Czytaj więcej

Lokalizator GPS – 5 faktów, które musisz o nim wiedzieć.

Lokalizatory GPS to niewielkie urządzenia, pozwalające z dużą precyzją namierzać położenie danej osoby lub przedmiotu, w którym zostały umieszczone. Za pomocą sieci GSM wysyłają do serwera dane, które następnie właściciel lokalizatora może sprawdzić na specjalnej stronie.

Czytaj więcej

Optymalne ustawienie biurka – gdzie je postawić?

Biurko jest bardzo ważnym elementem efektywnej pracy. Czasami wystarczy je przestawić, by znowu zachciało się nam pracować. Złe ustawienie biurka może oznaczać w konsekwencji nawet choroby zwyrodnieniowe, pogorszenie wzroku, ciągłe przeziębienia i inne dolegliwości.

Czytaj więcej

Samochód w firmie a odliczenie VAT

Od zakupu samochodu firmowego oraz wymiany i przechowywania opon do niego można odliczyć podatek VAT. Istotne jest to czy samochód jest wykorzystywany wyłącznie do celów służbowych czy również prywatnych. Od tego zależy wielkość podatku, który można odliczyć i sposób rozliczenia w deklaracji VAT.

Czytaj więcej

Jak zorganizować pracę zdalną w domu? Praktyczne porady

Przy organizowaniu pracy zdalnej w domu bardzo ważne jest oddzielenie miejsca pracy od miejsca wypoczynku oraz bezpieczne przechowywanie dokumentów, zarówno papierowych, jak i cyfrowych.

Czytaj więcej

Co-working – nowa moda wśród freelancerów

Freelancing to forma pracy, która w ostatnich latach rozwinęła się w sposób niezwykle dynamiczny. Zakłada prowadzenie własnej działalności gospodarczej i realizację zleceń dla różnych klientów.

Czytaj więcej