Własna firma

Znajdź pomysł na swój własny biznes, dowiedz się, jakie dofinansowania ci przysługują, sprawdź, jak prowadzić firmę zgodnie z prawem i jak odnosić sukcesy w swojej branży.

Rok 2014 VAT przełomowy na rynku leasingu samochodów osobowych

Zmiany w przepisach dotyczących odliczenia podatku VAT od umów leasingu zawartych przed 1 kwietnia 2014 roku istotnie ukształowały rynek motoryzacyjny w Polsce.

Czytaj więcej

Odliczenie pełnego VAT-u przy korzystaniu z samochodu firmowego

W ustawie o VAT, po jej nowelizacji uwzględniono kilka sytuacji, w których podatnik ma możliwość odliczenia od leasingowanego pojazdu samochodowego pełnej kwoty podatku naliczonego od opłat leasingowych.

Czytaj więcej

Odliczenie VAT-u od wydatków eksploatacyjnych związanych z użytkowaniem samochodu

Od paliwa wykorzystywanego do leasingowanego samochodu podatnik ma możliwość odliczania podatku VAT, choć na ograniczonych zasadach ujętych w art. 86 ust. 1 i ust. 2 pkt 3 ustawy o VAT oraz art. 12 ustawy zmieniającej.

Czytaj więcej

Gdzie szukać pracowników?

Wydawać by się mogło, że w czasach bezrobocia znalezienie pracowników nie powinno być szczególnie trudne. Wiele firm ma jednak spory problem, by trafić na odpowiednią osobę.

Czytaj więcej

Kiedy warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym?

Sprawy finansowe, a zwłaszcza kwestie rozliczeń podatkowych, stanowią dla większości Polaków nadzwyczaj skomplikowaną materię. W związku z tym często stajemy przed dylematem – kiedy i czy w ogóle warto angażować do ich prowadzenia fachowca z biura rachunkowego?

Czytaj więcej

10 powodów, dla których warto zostać przedsiębiorcą

Obecna sytuacja na rynku pracy i wysoki poziom bezrobocia przyczynia się w bardzo dużym stopniu do podejmowania decyzji na własną rękę.

Czytaj więcej

Spółka z o.o. - najważniejsze informacje

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z najpopularniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej oraz najczęściej występującą formą spółki kapitałowej.

Czytaj więcej