Własna firma

Znajdź pomysł na swój własny biznes, dowiedz się, jakie dofinansowania ci przysługują, sprawdź, jak prowadzić firmę zgodnie z prawem i jak odnosić sukcesy w swojej branży.

Firma przez internet – jak zacząć?

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej pozwala młodym przedsiębiorcą na dokonanie wpisu nowej działalności w trybie zdalnym. Jak założyć firmę przez internet i uniknąć dopełniania wielu formalności urzędowych?

Czytaj więcej

Jak wybrać odpowiednie miejsce do prowadzenia biznesu?

Przedsiębiorca rejestrujący działalność gospodarczą w Polsce musi zgodnie z obowiązującym prawem podać w formularzu rejestracyjnym dane siedziby firmy, czyli adres, pod którym przedsiębiorstwo zostanie wpisane do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Czytaj więcej

Jak napisać dobry biznesplan?

Biznesplan stanowi opis przedsięwzięcia biznesowego, produktu lub usługi, jakie mają być wprowadzone na rynek, a także planu finansowego przeprowadzenia inwestycji. Taki dokument wymagany jest m.in. przy pozyskiwaniu inwestorów, kredytu bankowego lub dotacji unijnej.

Czytaj więcej

Jak wybrać najlepsze konto firmowe?

Sprawdzamy, co należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o założeniu konta firmowego.

Czytaj więcej

Jak zlikwidować działalność gospodarczą?

Jeśli nasza firma nie rozwija się tak, jak byśmy tego chcieli, możemy pomyśleć o zawieszeniu działalności lub jej zamknięciu. Jak przeprowadzić te operacje?

Czytaj więcej

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro?

Transakcje dokonywane za pośrednictwem największego serwisu aukcyjnego w Polsce - Allegro - są dziś podstawową działalnością wielu firm. Jak zwiększyć osiągane dzięki nim dochody?

Czytaj więcej