Jak oszczędzić na rachunkach?

Jak oszczędzić na rachunkach?

11:52 07/03/2017

Kto z nas lubi płacić wysokie rachunki? Chyba nikt. Dzisiaj, gdy wszystko drożeje, coraz częściej decydujemy się na rozwiązania mające na celu obniżenie wysokości naszych comiesięcznych opłat. Jak to zrobić?

Prąd, gaz, czynsz, woda i kanalizacja, abonament za telefon oraz kablówkę – to tylko niektóre z rachunków przychodzących do nas co miesiąc. Za to wszystko płacimy niejednokrotnie ponad tysiąc złotych miesięcznie. Gdy nie chcesz płacić bardzo dużo, warto wobec tego dowiedzieć się, jak zacząć oszczędzać na rachunkach.

 

Rachunek za prąd

Zużywamy go często za dużo ze względu na nieenergooszczędne sprzęty, na przykład lodówkę, dużo pobierają też starszej generacji żarówki - najlepiej wymienić je na nowoczesne LED-y. Także w celach oszczędnościowych warto wyłączać z gniazdek nieużywane sprzęty i nie korzystać z trybu stand-by.

 

Rachunki za gaz

Gdy służy do ogrzewania, wtedy warto pomyśleć o zmniejszeniu temperatury. Optymalna to 21 stopni w dzień, natomiast nocą i wtedy, gdy nas nie ma, można zmniejszyć ją o 2 stopnie. Należy pamiętać o krótkim wietrzeniu, by zbyt dużo ciepła nie uciekało z domu, a także o odsłonięciu grzejników – te zasłonięte meblami czy firankami nie będą dobrze rozprowadzać energii po pokoju.

 

Rachunki za wodę

Korzystajmy z niej oszczędnie – nie odkręcamy jej wtedy, gdy nie jest potrzebna, na przykład przy myciu zębów. Do kranów możemy kupić też perlatory, które napowietrzają wodę i sprawiają, że używamy jej mniej. Plusem będzie też zmywarka i pralka o niskim poborze wody.

 

Abonamenty

Warto sprawdzać oferty konkurencji, ponieważ często przy zmianie operatora możemy uzyskać dodatkowe bonusy i płacić niższe rachunki. Oczywiście, warto przemyśleć, czy drogi abonament rzeczywiście jest nam potrzebny, gdy nie korzystamy z niego w pełni.

 

Jeżeli chcesz opłacać rachunki jeszcze wygodniej, wybierz bm.pl – to innowacyjna usługa polegająca na automatycznym opłacaniu rachunków przez internet. Informacje o wysokości rachunków pobierane są bezpośrednio od ich wystawców. To idealny wybór dla zapominalskich i wygodnickich. Więcej informacji o usłudze znaleźć można na stronie bm.pl.