Jak zmniejszyć koszty kredytu walutowego?

Jak zmniejszyć koszty kredytu walutowego?

09:54 31/03/2017

Wysokość comiesięcznych rat mocno daje nam się we znaki, nadwyręża domowy budżet i sprawia, że zaczynamy szukać oszczędności. Na szczęście są one możliwe! Wymieniając walutę na własną rękę, będziemy w stanie zaoszczędzić sporą kwotę, zwłaszcza przy regularnych transakcjach.

Na własną rękę

Jeśli spłacasz kredyt w walucie, najczęściej to bank odpowiada za przewalutowanie twoich pieniędzy. Czy dokonuje wymiany po atrakcyjnym kursie? Niekoniecznie. Właśnie dlatego warto pokusić się o samodzielną wymianę pieniędzy, co pozwoli na wybór instytucji oferującej najkorzystniejszy kurs. Choć może się to wiązać z koniecznością założenia dodatkowego rachunku i bieżącego monitorowania rynku wymiany walut, z całą pewnością się opłaca. W kantorze internetowym Fritz Exchange spread może być niższy nawet o kilkadziesiąt groszy!

 

Więcej korzyści

Korzystne kursy to niejedyne korzyści wynikające z wymiany waluty online. Tym, co niewątpliwie się do nich zalicza, jest szybkość dokonywania i realizacji transakcji. Jak podaje kantor Fritz Exchange, aż 90 procent transakcji, realizowanych jest w ciągu zaledwie 15 minut! To czas zdecydowanie krótszy niż ten, który poświęcilibyśmy, chcąc wymienić pieniądze w banku lub kantorze stacjonarnym. Co więcej, by dokonać transakcji, nie musimy wychodzić z domu, tracić czasu i pieniędzy na dojazd. Obsługa serwisu transakcyjnego jest intuicyjna i łatwa, zatem poradzimy sobie z nią nawet, jeśli środki będziemy wymieniać po raz pierwszy. Nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo naszych pieniędzy – internetowe kantory korzystają z zabezpieczeń, które znamy z bankowości elektronicznej. We Fritz Exchange z wszelkimi trudnościami pomoże nam zmierzyć się Biuro Obsługi Klienta.

 

Dla kogo?

Z usług e-kantorów korzystają nie tylko osoby spłacające kredyt w walucie, ale także pracujący za granicą i turyści. To także niezwykle atrakcyjne rozwiązanie dla biznesu. W kantorze internetowym Fritz Exchange klienci biznesowi mogą liczyć na szereg przywilejów. Jednym z nich jest dostęp do bieżących informacji z sytuacji rynkowej, o co dbają dealerzy walutowi. Co więcej, osoby prowadzące działalność, mogą skonsultować się z doradcą ds. rynków finansowych i negocjować kurs wymiany.

 

Jak wybrać kantor online?

Wybierając kantor online, powinniśmy kierować się jego renomą i czasem, od jakiego funkcjonuje na rynku. Nie brakuje na nim podmiotów zupełnie nowych, które dopiero powstały, jak i tych, które – podobnie jak kantor Fritz Exchange – istnieją już kilka lat i cieszą się uznaniem i pozytywną opinią klientów. Zamiast ryzykować, warto zatem korzystać z usług największych graczy na rynku wymiany walut online i powierzać swoje środki pewnej, niezawodnej instytucji.

Ile można zaoszczędzić, korzystając z wymiany pieniędzy przez Internet? To zależy przede wszystkim od tego, jak często dokonujemy transakcji i na jakie kwoty. Im będą one wyższe, a częstotliwość większa, tym więcej uda nam się zaoszczędzić.