Konto firmowe w ING - co oferuje i czy warto skorzystać z oferty?

Konto firmowe w ING - co oferuje i czy warto skorzystać z oferty?

17:14 21/09/2017

Bank ING oferuje swoim klientom wygodne i bezpieczne konto firmowe. Przekonaj się, dlaczego warto skorzystać z takiej oferty i jakie ona daje korzyści.

Obecnie prawie każdy z obecnych na rynku banków oferuje swoim klientom konto firmowe. To doskonała opcja dla przedsiębiorców prowadzących zarówno wielkie, jak i średnie lub małe firmy. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, o których warto wspomnieć. Co oferuje swoim klientom bank ING? Dlaczego warto wybrać konto akurat w ING? Oto przydatne informacje.

 

Dla kogo przeznaczone jest Konto Firmowe ING?

Konto dla firm w ING Bank dedykowane jest przedsiębiorcom prowadzącym działalność jednoosobową, a także spółki:

  • cywilne,

  • jawne,

  • partnerskie na zasadach uproszczonej księgowości.

Z Konta Firmowego korzystać mogą także wspólnoty mieszkaniowe. Aby móc w pełni korzystać z przywilejów, jakie oferuje Bank ING, warto być tzw. aktywnym klientem. Co to oznacza? Tylko tyle, że w poprzednim miesiącu klient dokonał przelewu na konto Urzędu Skarbowego lub ZUS albo też na Konto wpłynęła łączna kwota powyżej 2000 złotych.

 

Zasady prowadzenia konta

Swoim aktywnym Klientom Bank ING oferuje szczególnie dogodne warunki prowadzenia konta:

  • darmowe prowadzenie rachunku,

  • bezpłatne przelewy na konta ZUS i Urzędu Skarbowego,

  • darmową kartę do bankomatu,

  • darmowe wypłaty z bankomatów ING oraz Planet Cash w Polsce,

  • bezpłatne przelewy internetowe w Polsce,

  • bezprowizyjne wpłaty we wpłatomatach ING.

Dla klientów nieaktywnych przewidziane są niewysokie opłaty za prowadzenie rachunku i dokonywane na nim operacje. Kwoty te jednak w skali miesiąca lub roku mogą urosnąć do znacznej sumy, warto więc uniknąć kosztów dzięki utrzymywaniu stałej aktywności rachunku. Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów i zalet konta firmowego w ING, zobacz tutaj - profesjonalny ekspert finansowy wyjaśnia zasady działania konta i jego główne zalety.

 

Dlaczego warto?

Powodów, dla których warto zdecydować się na firmowe konto w banku ING, jest kilka. Pierwszym z nich jest możliwość jego obsługi bez konieczności wychodzenia z domu czy biura. Wystarczy tylko włączyć komputer, by mieć stały dostęp do swoich firmowych funduszy. Przedsiębiorca nie musi więc już wychodzić do oddziału banku, by sprawdzić stan konta czy zrobić przelewy. To pozwala mu zaoszczędzić znaczną ilość czasu. W razie potrzeby kontakt z ekspertem finansowym z ING pomoże Ci rozwiązać wątpliwości i odpowiednio dostosować konto firmowe do swoich potrzeb.

Warto pamiętać, że nad bezpieczeństwem konta czuwa cały sztab specjalistów, którzy nieprzerwanie monitorują pracę i szczelność systemu. Dzięki temu firmowe środki nigdy nie dostaną się w niepowołane ręce.

Warto zdać się na doświadczenie i profesjonalizm doradcy, który dostosuje konto do specyfiki przedsiębiorstwa i poleci najdogodniejsze dla przedsiębiorcy produkty i rozwiązania.

 

Konto jako element budowania wizerunku firmy

Konto bankowe przeznaczone dla firmy jest niezastąpionym czynnikiem, który pozwoli na zbudowanie dobrego wizerunku firmy. Klienci i partnerskie spółki będą ją postrzegały jako w pełni profesjonalną. Konto ułatwia także przejrzyste prowadzenie rachunków firmowych, łatwiej jest rozliczyć wpływy i wydatki z prowadzonej działalności.

Konto Firmowe ING to niezastąpione narzędzie do budowania wizerunku firmy oraz prowadzenia jej rachunków. Jako proste i tanie rozwiązanie polecane jest każdej firmie, niezależnie od zasięgu i profilu jej działalności.